В МЗС України відбулася панельна дискусія на тему "Побудова стійкості до інформаційних впливів: свобода слова як складова інформаційної безпеки"

У дискусії взяв участь директор програми “Стійка Україна” Дмитро Теперік

У своєму виступі перша заступниця міністра Еміне Джапарова висловила сподівання на подальший розвиток в рамках ОБСЄ надважливого треку з вирішення загроз та викликів, пов'язаних з дезінформацією та пропагандою, що поширюються з-за кордону.

Еміне Джапарова підкреслила, що найбільшим викликом свободі та безпеці ЗМІ в Україні залишається триваюча збройна агресії Росії, яка, серед іншого, активно використовує ЗМІ як інструмент своєї гібридної війни. У цьому зв’язку вона привернула увагу до кричущих порушень свободи ЗМІ та слова на тимчасово окупованих територіях України в Криму та окремих районах Донецької та Луганської областей.

Еміне Джапарова закликала міжнародне співтовариство використати всі наявні засоби для підтримки України у сприянні звільненню українських політичних в'язнів та закриттю всіх незаконних в'язниць на тимчасово окупованих територіях України. Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро повідомила, що безпека журналістів є одним з пріоритетів її мандату. Вона також відзначила роботу Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, пов’язану з протидією дезінформації та багаторічний проєкт з підтримки зміцнення механізмів саморегулювання ЗМІ, а також створення Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Дмитро Теперік зазначив, що в умовах загроз безпеці, що постійно змінюються, існує нагальна потреба в проведенні публічних обговорень для здійснення переоцінки критеріїв інформаційної безпеки, інакше ми не зможемо захистити свободу медіа-екосистем у вільному демократичному суспільстві.

Дмитро Теперік зауважив, що йдеться про роботу державних органів влади у співпраці з неурядовими організаціями та медіа-експертами зі створення культури ситуаційної обізнаності для того, щоб інформувати громадськість та громадян про реальні загрози, що існують в інформаційній сфері, інакше на її місці утвориться вакуум, який будуть заповнювати супротивники. Важливим елементом заходу стала дискусія представників державних органів влади України, міжнародних експертів НАТО, ЄС, незалежних ЗМІ та громадських організацій, які обговорили кращі світові практики захисту суспільства від шкідливого впливу дезінформації та інших гібридних інструментів, збереження свободи слова та медіа.

Довідково:

У панельній дискусії виступили перший заступник Міністра закордонних справ Еміне Джапарова, представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро, голова Оперативної робочої групи зі стратегічних комунікацій (East Stratcom Task Force) Мартіна Більдзюкевич, виконавчий голова естонського Міжнародного Центру Оборони та Безпеки (ICDS), засновник програми «Стійка Україна» Дмітрій Теперік, голова центру аналізу дезінформації «DebunkEU» Вікторас Дауксас, директор Центру передових стратегічних комунікацій НАТО Яніс Сартс, головний редактор англомовної платформи "Euromaidan Press" Аля Шандра, директор ГО «Детектор медіа» Галина Петренко.

Повну версію дискусію можна подивитися за посиланням.