Відбулася онлайн-дискусія "Протидія зловмисним впливам. Європейський досвід"
Дмитро Теперік, директор програми Стійка Україна та виконавчий директор Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS) розповів про досвід Естонії у протидії зловмисним впливам.
Він окреслив спільні риси дезінформації та зловмисного впливу, пояснив як їх розглядає сектор безпеки, зокрема, в Естонії та охарактеризував особливості впливу й протидії впливу в цифровому середовищі.
"Кампанії з дезінформації є зазвичай багатошаровими та добре спланованими, і мають на меті змінити установки чи патерни поведінки різних цільових груп, щоб певні люди щось зробили чи не зробили, проголосувати так чи інакше".
Пан Дмитро також поділився найуспішнішими практиками протидії впливу, що застосовує Естонія, та які можуть стати прикладом для України й посприяти розвитку національної стійкості.
Він також додав, що нині поняття національної стійкості мало хто переосмислює чи може його чимось наповнити. "Проблема в тому, що якщо це поняття не резонує поміж громадян, тоді воно є лиш винаходом експертів або ж бюрократів. Тому історії, що створюються, і дії, що здійснюються, мають бути так сплановані, аби хоч частина з них створювала інструменти для залучення громадянського суспільства. Тоді це буде резонувати поміж громадян, тим самим зменшуючи їх вразливість до маніпуляцій та операцій зі здійснення впливу".
Нагадаємо, що з 2016 року фахівці програми "Стійка Україна" здійснюють дослідження в розрізі інформаційної, комунікаційної, цифрової та когнітивної безпеки з фокусом на південно-східні області України.
Натисніть, щоб переглянути запис дискусії.