Дмитро Теперік взяв участь у дискусії "Зрозуміти дезінфозмови: уроки для і з України"

Дискусія була організована ГО “Детектор Медіа” та Університетом Осло у рамках проєкту "Українські міста на лінії геополітичного розлому"

Відповідаючи на питання про динаміку ситуації з дезінфозмовами, директор програми "Стійка Україна" Дмитро Теперік зазначив, що у порівнянні з 2015-2016 роками, нині в інфопросторі постійно присутні певні наративи. "Ці наративи не стільки агресивно просуваються в порядку денному, скільки служать фоном, не даючи їх забути, постійно реактулізують ту чи іншу установлену детермінанту. Це означає те, що через деякий час переконати людей в чомусь буде дуже складно".

Він також зазначив про характеристики вразливих груп в південно-східних областях України, зокрема про високий рівень патерналізму, зовнішній локус контролю, песимізм і відсутність будь-якої надії чи перспективи, недовіру на міжгруповому, міжособистісному рівні та до різних інститутів влади, локальну ідентичність та низьку толерантність до інакомислення.

Пан Дмитро також наголосив на тому, що стійкість завжди пов'язана з людиною і задача "Стійкої України" полягає у збільшенні кількості тих людей на півдні та сході України, які можуть застосувати свої навички та вміння, у тому числі для забезпечення своєї інформаційної, комунікаційної і когнітивної безпеки.

Нагадаємо, що з 2016 року фахівці програми "Стійка Україна" здійснюють дослідження в розрізі інформаційної, комунікаційної, цифрової та когнітивної безпеки з фокусом на південно-східні області України.