“Стійка Україна” продовжує втілювати міжсекторальні симуляційні кризові тренування

Цього разу команда програми “Стійка Україна” провела тренування у рамках проекту “Посилення стійкості України шляхом розвитку регіонального досвіду з питань безпеки” у Львові протягом 31 жовтня – 1 листопада.

Понад 20 учасників з різних відомств та структур взяли участь у симуляції комплексної кризової ситуації. Серед них – Львівська обласна військова адміністрація, Львівська міська рада, Головне управління ДСНС у Львівській області, Львівська обласна рада, Головне управління Національної поліції у Львівській області, а також представники академічних кіл та громадського, бізнес і медіа секторів.

Дмитро Теперік, виконавчий директор Міжнародного центру обороги та безпеки (ICDS) і директор програми Стійка Україна пояснив, чому важливо проводити подібні тренування саме зараз. Формат міжсекторальних симуляційних кризових тренувань – слугує платформою для спільного навчання, де головними є учасники, які діляться між собою знаннями, навичками та досвідом.

«Подібні тренування сприяють тому, щоб залучити різні сектори, різних людей та експертів в Україні до процесу прийняття рішень, щоб підготовувати хороше підґрунтя для фази відновлення після перемоги. Вони також важливі для того, щоб «упакувати» український досвід для європейських колег, адже українці мають зараз багато практичного досвіду посилення стійкості. Тому надзвичайно важливо доводити цей досвід до наших європейських партнерів», – резюмував Дмитро Теперік.

У свою чергу ментор проекту Маті Райдма пояснює, що головною ідеєю проведення міжсекторальних симуляційних кризових тренувань є сформувати взаємну довіру, командну взаємодію між представниками різних секторів, для того, аби бути більш ефективними під час вирішення справжніх кризових ситуацій.

«Це все про співпрацю. Зазвичай у нашому професійному житті ми всі є хорошими експертами. Ми маємо плани, готовність до дії. Однак найбільшим викликом завжди і всюди є співпраця між різними секторами – як працювати разом, як  підтримувати одне одного, як спільно приймати нестандартні рішення? Сподіваємося, що протягом цих дводенних тренувань кожен учасник зміг відповісти для себе на ці запитання та взяти нові ідеї для свого професійного життя», – наголосив Маті Райдма.

Не менш важливим під час тренувань є робота в команді, що складається з представників різноманітних секторів із різним досвідом та експертизою. Ірина Палько, начальниця відділу супроводу міжнародної технічної допомоги Департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОВА, відмітила важливість та актуальність такого досвіду роботи в команді.

«Тільки через згуртованість команда може досягти позитивного результату. Кожен в команді діяв у межах своїх компетенцій, але водночас діяв і мультифункціонально. Це давало можливість приймати комплексне та виважене рішення щодо певного сценарного виклику», – констатувала Ірина Палько.   

А Володимир Телюк, керівник пресслужби Львівської обласної ради, відзначив практичний характер міжсектральних симуляційних кризових тренувань та важливість міжсекторальної взаємодії, яка сприяє кращій стійкості та згуртованості.

«Саме горизонтальне спілкування та спільне прийняття рішень часто веде до ефективних та нестандартних шляхів вирішення комплексних кризових ситуацій. Такий формат роботи сприяє стійкості державних органів, органів місцевого самоврядування та дає їм можливість працювати та комунікувати з бізнесом, громадськими організаціями та медіа», – підсумував Володимир Телюк.

На міжсекторальні симуляційні кризові тренування у Львові у якості спостерігача також завітала представниця Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС). КМЄС надає підтримку державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом надання стратегічних консультацій і практичної підтримки.

Міжсекторальні симуляційні кризові тренування – це формат тренувань на основі симуляційного кризового сценарію, у межах яких створюється штучне, однак безпечне, навчальне середовище для вирішення комплексної кризової ситуації, яку протягом двох днів намагаються розв’язати команди учасників, що складаються з представників різних секторів.

Такі тренування проводилися у Сумах і Дніпрі на початку 2022 року, а також у Чернівцях та  Івано-Франківську у жовтні цього року. Команда програми "Стійка Україна" планує провести наступні тренування в Ужгороді і Тернополі.

Довідково:

Міжнародний центр оборони та безпеки (International Centre for Defence and Security (ICDS) є провідним аналітичним центром в Естонії та спеціалізується на тематиці оборони, безпеки та зовнішньої політики. ICDS прагне стати найбільш авторитетним регіональним аналітичним центром у сфері досліджень з питань безпеки і оборони в Естонії, а також серед партнерів і союзників.

Програма "Стійка Україна" має на меті впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення даної системи. Програма впроваджується Міжнародним центром оборони та безпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії в рамках програми співпраці в сфері розвитку.

Проект “Посилення стійкості України шляхом розвитку регіонального досвіду з питань безпеки”, у рамках якого проводяться міжсекторальні симуляційні кризові тренування, реалізується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми “Development Cooperation Partnership Program”.