ICDS продовжує співпрацювати з Маріуполем і запустив дослідження стійкості України

Команда програми «Стійка Україна» запустила практичне дослідження південного сходу України і підписала меморандум про співпрацю з міською радою міста Маріуполя.

З 15 по 17 квітня відбувся запуск практичного дослідження, яке спрямоване на вивчення стану КІК-безпеки (комунікаційної, інформаційної та кібербезпеки) в Маріуполі, Запорізькій області (у Бердянську та Мелітополі), Миколаївській і Херсонській областях. За три дні першого етапу командою було проведено 11 анонімних фокус-груп, опитано понад 70 представників різних соціальних груп: внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій в зоні антитерористичної операції в східній Україні, представники етнічних і релігійних меншин, співробітники профільних відділів міських адміністрацій та правоохоронного сектора.

«Фокус-групи показали, наскільки важливою в сучасному суспільстві є культура сприйняття інформації в будь-яких форматах. В епоху постправди люди легко довіряють фейкам, пліткам, авторитетним, але неправдивим точкам зору і теоріям всесвітніх змов» - прокоментувала членкиня дослідницької команди, фахівець «Експертного Центру з прав людини» Анастасія Апетік.

Крім того, 15 квітня Маріупольська міська рада і Міжнародний центр оборони і безпеки (ICDS) підписали Меморандум про співпрацю. Тепер маріупольські фахівці зможуть переймати досвід і знання у естонських колег.

Програма «Стійка Україна» сприяє впровадженню досвіду Естонії щодо розробки всеосяжної моделі компетенцій, пов'язаних зі стратегічної комунікацією, інформаційною та кібербезпекою. Також вона підтримує впровадження реформи децентралізації за допомогою розвитку людського потенціалу в кібербезпеці та інформаційній стійкості.