Цифрові підсумки 2020 року від програми "Стійка Україна"
17 грудня відбулася онлайн-подія "Персональна стійкість у цифрі: чому нас навчив 2020?", у якій взяли участь естонські та українські фахівці.
У дискусії взяли участь естонські та український експерти, зокрема Андрус Падар, командувач Ліги кібербезпеки Естонії та експерт з кібербезпеки, операційний директор компанії 10Guards - Віталій Якушев. Модерував дискусію Дмитро Теперік, керівник програми Стійка Україна" та виконавчий директор Міжнародного Центра Оборони та Безпеки (ICDS).
Гості дискусії поділилися основними порадами, як захиститися від цифрового шахрайства та убезпечити персональні дані від стороннього зловживання.
На думку спікерів, існують два основних напрямки дотримання кібергігієни:
1. Перший - це морально-психологічна підготовка. Будьте недовірливими й перевіряйте усі факти; перевіряйте, хто вам телефонує, пише в месенджер чи на пошту; перевірте чи точне ця людина та, за кого себе видає.
2. Другий - це технічний напрям. Зосередьтеся на тому, що для вас важливо. Наприклад пошта з якою пов'язані усі банківські рахунки, соц.мережі, тощо. На кожен важливий для вас ресурс поставте складні паролі, двоетапну аутифікацію. Дотримуйтесь базових правил – не клікайте на підозрілі посилання чи не звантажуйте невідомі додатки.
3. Придумайте для себе свою систему створення паролів: наприклад, якийсь вірш і цифри.
4. Використовуйте жорсткий диск і зберігайте там окремо всю важливу для вас інформацію та документи.
Клікніть, щоб подивитися повну версію події.