Дискусія ICDS в Миколаєві про цифрові навички та інформаційну безпеку
![](https://resilient-ukraine.org/storage/res/articles/ICDS-in-Mykolaiv-3.jpg)
«Зміцнення національної стійкості та інформаційної безпеки вимагає підвищення компетентності як профільних експертів, так і тих, хто приймає рішення. Знання та навички багатьох фахівців не відповідають інформаційним викликам і кібератакам завтрашнього дня», - зазначив виконавчий директор ICDS і керівник програми «Стійка Україна» Дмитро Теперік.
22 березня 2019 у Миколаєві під час відкритої панельної дискусії експерти з Естонії та України обговорили, які можливості і ризики несе в собі широке впровадження цифрових технологій, а також яким навичкам потрібно навчати майбутніх фахівців задля забезпечення інформаційної безпеки і кіберзахисту.
У сучасному світі в умовах швидких інформаційних потоків важливо зважено впроваджувати системи електронного управління як на національному, так і регіональному та місцевому рівні, а також готувати для цього фахівців з необхідними цифровими навичками.
Відкрив дискусію посол Естонії в Україні Герт Антсу заявивши, що для роз'яснення суті цифровізації потрібно налагодити ефективну горизонтальну комунікацію між експертним співтовариством, ІТ-бізнесом, представниками влади, незалежними ЗМІ і громадянським суспільством. Посол Герт Антсу додав: «Важливо передати естонський досвід українській стороні і поліпшити стійкість держави перед іноземними погрозами. Україна багато про це знає, але в Естонії є свій досвід, тому потрібно ділитися цим досвідом і також вчитися у України».
У дискусії взяли участь експерти з України та Естонії: Aлександр Гринчак, перший заступник начальника Департаменту кіберполіції України; Марі Педак, провідна експертка U-LEAD | EGOV4UKRAINE, Академія електронного урядування (Естонія); капітан Андрус Падар, командувач Ліги кіберзахисту Естонії; Ярослав Деркаченко, кіберфутуролог і експерт з управління інформаційною та кібернетичною безпекою (Україна), а також Дмитро Теперік, виконавчий директор ICDS і керівник програми «Стійка Україна».
Командувач Ліги кіберзахисту Естонії Андрус Падар розповів: «Зазвичай, що стосується безпеки, виділяють три різновиди роботи над подоланням загроз. Робота зі звичайними користувачами, робота з керівним складом, адже на них спрямовується найбільший удар під час кібератаки або інформкомпанії, а також забезпечення безпеки в мережі. Над цим працюють комплексно. Це повинно бути стандартом для забезпечення захисту».
Відкрита дискусія була організована Міжнародним центром оборони і безпеки (ICDS) в рамках естонсько-української програми з розвитку співробітництва «Стійка Україна», реалізацію якої підтримує Міністерство закордонних справ Естонії. Захід був організований в тісному партнерстві з Інститутом соціально-економічних досліджень (Київ, Україна) і українською ІТ-компанією ID HUB.
![ICDS-in-Mykolaiv-2.jpg](https://resilient-ukraine.org/storage/res/articles/ICDS-in-Mykolaiv-2.jpg)
![ICDS-in-Mykolaiv-1.jpg](https://resilient-ukraine.org/storage/res/articles/ICDS-in-Mykolaiv-1.jpg)