“Стійка Україна” провела презентацію за результатами міжсекторальних тренувань-симуляцій

Команда програми “Стійка Україна” презентувала результати міжсекторальних тренувань-симуляцій у вигляді аналітичного звіту “Міжсекторальна співпраця: уроки на шляху до стійкого суспільства”. Презентація відбулася 28 березня 2023 року в Києві.

Йшлося про міжсекторальне злагодження між представниками різних відомств, структур та секторів; антикризову комунікацію, а також про практичну стійкість на місцевому й регіональному рівнях в громадах України.

На початку презентації заступник голови місії Естонської Республіки в Україні Марґус Герінг висловив захоплення стійкістю українців та високо оцінив діяльність програми Стійка Україна.

Українці є прикладом стійкості. Приємно, що понад 6 років естонські експерти допомагають стати сильнішими. Проєкт «Стійка Україна» допоміг посилити протидію гібридним загрозам, кіберзагрозам та кампаніям з дезінформації, – зазначив Марґус Герінг. Він додав, що Україна володіє унікальним досвідом стійкості, який слід проаналізувати та врахувати країнам-партнерам.

Міжсекторальні тренуванння-симуляції здійснювалися у рамках проекту “Посилення стійкості України шляхом розвитку регіонального досвіду з питань безпеки”. Проект був спрямований на налагодження професійної довіри між різними секторами українського суспільства.

Як зазначив на презентації заступник Координатора програм допомоги Посольства США в Україні Юен МакДугалл – міжсекторальні навчання переслідували 2 головні мети: негайна відповідь на комплексну кризу та довготермінова робота щодо співпраці різних українських установ та суспільства в цілому.

А директор Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS) Індрек Каннік наголосив, що головне у діяльності як програми Стійка Україна, так і міжсекторальних тренувань-симуляцій – це обмін досвідом та експертизою, аби посилювати одне одного.

“Ми вчилися разом з вами. Україна показали надзвичайну стійкість минулого року та до цього від початку російської агресії”, – зізнався Індрек Каннік.

Міжсекторальні тренування-симуляції були зосереджені на людському вимірі стійкості, щоб показати, як учасники можуть доповнювати одне одного знаннями і досвідом зі свого відповідного сектору діяльності.

Стійка Україна провела міжсектральні тренування-симуляції для та заради учасників, навколо яких було створене безпечне навчальне середовище для обміном знаннями й досвідом. Хоч підхід до тренувань і був експериментальний – він показав, що формат тренувань-симуляцій добре себе зарекомендував у містах, де ці тренування проводилися, – поділився директор програми Стійка Україна Дмитро Теперік.

Загалом презентацію відвідало понад 60 осіб. Серед них також учасники міжсекторальних тренувань із Сум, Чернівців, Івано-Франківська, Львова, Ужгорода та Одеси, які розказали про свої враження від участі та поділилися думками про майбутнє формату.  

Один з учасників, голова осередку Пласту у Львові Ярослав Булишин, зазначив, що формат тренувань-симуляцій має великий потенціал для масштабування.

Команда програми “Стійка Україна” зазначає, що у міжсекторальних тренуваннях-симуляцій взяли участь понад 160 учасників з 8 областей. У масштабах України – це не багато. Бажаю, що там, де було 160 учасників – стало 16 тисяч, а там де 16 тисяч – 160. Адже формат цікавий і дійсно сприяє налагодженню міжсекторальних звязків між різними секторами – будь-то громадський, державний, правоохоронний, медіа чи бізнес сектори, – констатує Ярко.

Детальніше з результатами міжсекторальних тренувань-симуляцій та висновками на основі їхнього проведення можете ознайомитися у звіті "Міжсекторальна співпраця: Уроки на шляху до стійкого суспільства" за посиланням.

Довідково:

Програма "Стійка Україна" мала на меті впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення даної системи. Програма впроваджувалася Міжнародним центром оборони та безпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії в рамках програми співпраці в сфері розвитку.

Міжнародний центр оборони та безпеки (International Centre for Defence and Security (ICDS) є провідним аналітичним центром в Естонії та спеціалізується на тематиці оборони, безпеки та зовнішньої політики. ICDS прагне стати найбільш авторитетним регіональним аналітичним центром у сфері досліджень з питань безпеки і оборони в Естонії, а також серед партнерів і союзників.

Проект “Посилення стійкості України шляхом розвитку регіонального досвіду з питань безпеки”, у рамках якого проводилися міжсекторальні симуляційні кризові тренування, втілювався за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми “Development Cooperation Partnership Program”. Дані тренування-симуляції протягом січня 2022-січня 2023 років команда програми "Стійка Україна" провела у 8 обласних центрах, а саме у Сумах, Дніпрі, Чернівцях, Івано-Франківську, Львові, Ужгороді, Тернополі та Одесі.