“Стійка Україна” провела міжсекторальні симуляційні кризові тренування у Тернополі

Протягом 28-29 листопада програмі “Стійка Україна” вдалося провести міжсекторальні симуляційні кризові тренування у рамках проекту “Посилення стійкості України шляхом розвитку регіонального досвіду з питань безпеки” у м. Тернопіль.

Цього разу у тренуваннях взяло участь 26 учасників. Серед них представники Тернопільської обласної військової адміністрації, Тернопільської міської ради, Головного управління ДСНС України в Тернопільській області, Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області, Управління патрульної поліції в Тернопільській області, тероборони, а також медіа та громадського секторів. 

Як зазначає  виконавчий директор Міжнародного центру оборони та безпеки та директор програми “Стійка Україна” Дмитро Теперік, кожні такі тренування унікальні, адже у кожному місці проведення є унікальний досвід вирішення кризових та надзвичайних ситуації, який був напрацьований з 2014 року, а особливо після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.    

“Міжсекторальні симуляційні кризові тренування базуються на експериментальному підході, де ми вчимося в учасників, а вони в нас через  вирішення низки викликів і завдань. Україна - це унікальне місце для проведення таких тренувань, адже тут напрацьовано багато досвіду та практичних умінь, як вирішувати комплексні виклики і проблеми. Цей досвід дуже цінно проаналізувати та перейняти іншим європейським країнам для посилення своєї стійкості”, – зазначив директор програми “Стійка Україна”. 

У рамках міжсекторальних тренувань “Стійка Україна” намагається залучити якомога ширший спектр українського суспільства, аби на практиці, через спільне вирішення комплексної кризи, продемонструвати важливість кожного з секторів.

“Від міста до міста, де ми проводимо тренування, склад учасників відрізняється. Проте наш підхід полягає в тому, що ми намагаємось залучити до тренінгів весь спектр українського суспільства. Однією з ключових ідей тренувань є те, що жодну кризову ситуацію неможливо вирішити в рамках одного сектору, структури чи відомства. Потрібна кооперація, співпраця між ними, щоб ефективно впоратись з кризовою ситуацією”, – наголошує Дмитро Теперік

З цим погоджується Андрій Корнійчук, головний спеціаліст відділу взаємодії зі ЗМІ управління інформаційної політики та комунікацій з громадськістю Тернопільської ОВА.

“Під час тренувань наша група розробила схему взаємодії органів влади для розміщення різних категорій громадян. Ми задіяли органи місцевого самоврядування, ДСНС, навчальні заклади для  розв’язання тих викликів, які ставилися перед нами у рамках симуляції комплексної кризової ситуації. Це ще раз доводить, що необхідно залучати якомога більшу кількість різноманітних секторів та експертів для розв’язання певної ситуації. Адже тільки спільними зусиллям, співпрацею та координацією своєї діяльності з іншими вдасться досягти вирішення кризи”, – зазначив Андрій Корнійчук

У той же час інша учасниця – Ірина Крупа – відзначила важливість нестандартно підходити до розв’язання різноманітних викликів, аби впоратися з ними. 

“Від нас вимагається креативити - вигадувати нові можливості там, де їх, на перший погляд, нема”, – підкреслила Ірина Крупа, помічниця начальника з питань зв’язків із ЗМІ та громадськістю у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. 

У той же час експерти програми “Стійка Україна” відзначили проактивність груп  учасників, які вміло справлялися з поставленими проблемами та викликами у межах симуляційного кризового сценарію.  

“Учасники тренінгів були відкриті, охочі отримувати нові знання. Вони задали темп тренувань, ставили більше викликів перед нами, ніж ми перед ними”, – зазначила менторка проекту міжсекторальних тренувань та очільниця Департаменту соціального забезпечення у м. Таллінн Кайса Йюпрус-Талі

Тернопіль став сьомим містом, де були проведені міжсекторальні симуляційні кризові тренування. До цього вони проводился у Сумах, Дніпрі, Чернівцях, Івано-Франківську, Львові та Ужгороді протягом 2022 року.

Наступні такі тренування команда програми “Стійка Україна” планує провести у січні 2023 року

Довідково:

Міжнародний центр оборони та безпеки (International Centre for Defence and Security (ICDS) є провідним аналітичним центром в Естонії та спеціалізується на тематиці оборони, безпеки та зовнішньої політики. ICDS прагне стати найбільш авторитетним регіональним аналітичним центром у сфері досліджень з питань безпеки і оборони в Естонії, а також серед партнерів і союзників.

Програма "Стійка Україна" має на меті впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення даної системи. Програма впроваджується Міжнародним центром оборони та безпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії в рамках програми співпраці в сфері розвитку.

Проект “Посилення стійкості України шляхом розвитку регіонального досвіду з питань безпеки”, у рамках якого проводяться міжсекторальні симуляційні кризові тренування, реалізується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми “Development Cooperation Partnership Program”.