Міжсекторальні симуляційні кризові тренування продовжуються на Закарпатті
Протягом 3-4 листопада програма “Стійка Україна” провела міжсекторальні симуляційні кризові тренування в Ужгороді для посилення стійкості на місцевому та регіональному рівнях.
У тренуваннях взяли участь близько 20 представників різник секторів – Закарпатської обласної військової адміністрації (ОВА), Ужгородської міської ради, Головного управління ДСНС у Закарпатській області, Головного управління Національної поліції у Закарпатській області, патрульної поліції, а також громадського та бізнес секторів.
Вступну частину тренувань відвідала естонська делегація на чолі з першим віце-спікером Рійгікогу (парламенту Естонії) Хелір-Валдором Сеедером. Перший віце-спікер зазначив, що співробітнцтво між Естонією та Україною має глибоку історію і що естонська сторона робить все можливе для підтримки і допомоги українцям у нашій спільній боротьбі проти агресора. Наостанок Хелір-Валдор Сеедер побажав успіхів учасникам у вирішенні комплексної кризової ситуації, яку підготували експерти програми “Стійка Україна”.
У той же час Дмитро Теперік, виконавчий диретор Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS) та програми “Стійка Україна”, зауважив, що, окрім матеріальної та військової допомоги, Естонія також підтримує Україну у сфері розвиту людського потенціалу, на що також спрямовані міжсекторальні симуляційні кризові тренування. Вони втілюються в рамках проекту “Посилення стійкості України шляхом розвитку регіонального досвіду з питань безпеки», що включає залучення представників різноманітних секторів до симуляції комплесної кризової ситуації.
«Ми побачили, що Україна – дуже адаптивна, тому вона може справлятися з кризами. Звісно, що війна – це одна з найбільших і найскладніших кризових ситуацій, втім українці справляють з нею дуже гнучко, показуючи стійкість на різних рівнях», – констатував Дмитро Теперік.
У межах симуляції комплексної кризової ситації учасники взаємодіють між собою у міжсекторальній команді, де на основі спільного прийняття рішень, координації своїх зусиль, кооперації та вмінню нестандартно і гнучко підходити до розв’язання різноманітних викликів, здійснюється розігрування симуляційного кризового сценарію.
За словами Ернеста Завадського, речника патрульної поліції у Закарпатській області, виклики та події, що закладалися у симуляційний кризовий сценарій, були максимально наближеними до тих, з якими зіштовхувалися ужгородці на початку повномасштабного вторнення.
«Сценарій міжсекторальних симуляційних кризових тренувань дуже нагадував ті проблеми і виклики, з якими зіштовхнулося наше місто та область після 24 лютого. Таке враження, що він писався на основі тих подій, які відбувалися у нас, що робить сценарій дуже наближеним до реальності», – зазначив Ернест Завадський.
У рамках тренувань проєктна команда намагалася створити якомога безпечніше навчальне середовище, де учасники могли б обмінюватися своїм досвідом, знаннями і навичками вирішення кризових та надзвичайних ситуацій.
«Головна мета тренувань – сприяти зміцненню горизональної взаємодії та довіри між представниками різних секторів. Тому для нас як організатоів було вкрай важливо створити безпечне навчальне середовище, де учасники через розігрування кризової ситуації могли б ділитися своєю експертизою та досвідом одне з одним», – зазначив проектний координатор програми “Стійка Україна” Іван Вартовник.
У церемонії закриття тренувань взяв участь перший заступник начальника Головного управління ДСНС у Закарпатській області Ціцей Володимир Іванович.
«Дуже вдячні Естонії та естонсько-українській програмі “Стійка Україна” за представлення та реалізацію нового для нас практичного формату міжсекторальної взаємодії. Ми відкриті до нового і готові переймати нові для нас форми взаємодії, що сприятимуть зміцненню стійкості й безпеки у нашій області», – резюмував Ціцей Володимир Іванович.
Дмитро Теперік, директор програми “Стійка Україна”, висловив подяку першому заступнику ГУ ДСНС у Закарпатській області та вручив йому пам’ятну монету на підтримку України, впроваджену банком Естонії.
“Ця пам’ятна монета з написом «Слава Україна» є ще одним виявом підтримки Україні. Виготовлена банком Естонії, дана монета офіційно циркуляє у рамках ЄС, нагадуючи про звитяжну боротьбу українського народу і його стійкість”, – підсумував директор програми “Стійка Україна”.
Міжсекторальні симуляційні кризові тренування проводилися в Ужгороді на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти (ЗІППО).
Наступні тренування проектна команда програми “Стійка Україна’ планує провести в Тернополі наприкінці листопада.
Довідково:
Міжнародний центр оборони та безпеки (International Centre for Defence and Security (ICDS) є провідним аналітичним центром в Естонії та спеціалізується на тематиці оборони, безпеки та зовнішньої політики. ICDS прагне стати найбільш авторитетним регіональним аналітичним центром у сфері досліджень з питань безпеки і оборони в Естонії, а також серед партнерів і союзників.
Програма "Стійка Україна" має на меті впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення даної системи. Програма впроваджується Міжнародним центром оборони та безпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії в рамках програми співпраці в сфері розвитку.
Проект “Посилення стійкості України шляхом розвитку регіонального досвіду з питань безпеки”, у рамках якого проводяться міжсекторальні симуляційні кризові тренування, реалізується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми “Development Cooperation Partnership Program”.