Міжсекторальні симуляційні кризові тренування продовжуються на Закарпатті

Протягом 3-4 листопада програма “Стійка Україна” провела міжсекторальні симуляційні кризові тренування в Ужгороді для посилення стійкості на місцевому та регіональному рівнях.

У тренуваннях взяли участь близько 20 представників різник секторів – Закарпатської обласної військової адміністрації (ОВА), Ужгородської міської ради, Головного управління ДСНС у Закарпатській області, Головного управління Національної поліції у Закарпатській області, патрульної поліції, а також громадського та бізнес секторів.

Вступну частину тренувань відвідала естонська делегація на чолі з першим віце-спікером Рійгікогу (парламенту Естонії) Хелір-Валдором Сеедером. Перший віце-спікер зазначив, що співробітнцтво між Естонією та Україною має глибоку історію і що естонська сторона робить все можливе для підтримки і допомоги українцям у нашій спільній боротьбі проти агресора. Наостанок Хелір-Валдор Сеедер побажав успіхів учасникам у вирішенні комплексної кризової ситуації, яку підготували експерти програми Стійка Україна

У той же час Дмитро Теперік, виконавчий диретор Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS) та програми Стійка Україна, зауважив, що, окрім матеріальної та військової допомоги, Естонія також підтримує Україну у сфері розвиту людського потенціалу, на що також спрямовані міжсекторальні симуляційні кризові тренування. Вони втілюються в рамках проекту “Посилення стійкості України шляхом розвитку регіонального досвіду з питань безпеки», що включає залучення представників різноманітних секторів до симуляції комплесної кризової ситуації.

«Ми побачили, що Україна – дуже адаптивна, тому вона може справлятися з кризами. Звісно, що війна – це одна з найбільших і найскладніших кризових ситуацій, втім українці справляють з нею дуже гнучко, показуючи стійкість на різних рівнях», – констатував Дмитро Теперік.  

У межах симуляції комплексної кризової ситації учасники взаємодіють між собою у міжсекторальній команді, де на основі спільного прийняття рішень, координації своїх зусиль, кооперації та вмінню нестандартно і гнучко підходити до розвязання різноманітних викликів, здійснюється розігрування симуляційного кризового сценарію.

За словами Ернеста Завадського, речника патрульної поліції у Закарпатській області, виклики та події, що закладалися у симуляційний кризовий сценарій, були максимально наближеними до тих, з якими зіштовхувалися ужгородці на початку повномасштабного вторнення.

«Сценарій міжсекторальних симуляційних кризових тренувань дуже нагадував ті проблеми і виклики, з якими зіштовхнулося наше місто та область після 24 лютого. Таке враження, що він писався на основі тих подій, які відбувалися у нас, що робить сценарій дуже наближеним до реальності», – зазначив Ернест Завадський.

У рамках тренувань проєктна команда намагалася створити якомога безпечніше навчальне середовище, де учасники могли б обмінюватися своїм досвідом, знаннями і навичками вирішення кризових та надзвичайних ситуацій.

«Головна мета тренувань – сприяти зміцненню горизональної взаємодії та довіри між представниками різних секторів. Тому для нас як організатоів було вкрай важливо створити безпечне навчальне середовище, де учасники через розігрування кризової ситуації могли б  ділитися своєю експертизою та досвідом одне з одним»,  – зазначив проектний координатор програми Стійка Україна Іван Вартовник.

У церемонії закриття тренувань взяв участь перший заступник начальника Головного управління ДСНС у Закарпатській області Ціцей Володимир Іванович

«Дуже вдячні Естонії та естонсько-українській програмі Стійка Україна за представлення та реалізацію нового для нас практичного формату міжсекторальної взаємодії. Ми відкриті до нового і готові переймати нові для нас форми взаємодії, що сприятимуть зміцненню стійкості й безпеки у нашій області», – резюмував Ціцей Володимир Іванович.

Дмитро Теперік, директор програми Стійка Україна, висловив подяку першому заступнику ГУ ДСНС у Закарпатській області та вручив йому памятну монету на підтримку України, впроваджену банком Естонії.

Ця памятна монета з написом «Слава Україна» є ще одним виявом підтримки Україні. Виготовлена банком Естонії, дана монета офіційно циркуляє у рамках ЄС, нагадуючи про звитяжну боротьбу українського народу і його стійкість, – підсумував директор програми Стійка Україна.

Міжсекторальні симуляційні кризові тренування проводилися в Ужгороді на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти (ЗІППО).

Наступні тренування проектна команда програми Стійка Україна планує провести в Тернополі наприкінці листопада.

Довідково:

Міжнародний центр оборони та безпеки (International Centre for Defence and Security (ICDS) є провідним аналітичним центром в Естонії та спеціалізується на тематиці оборони, безпеки та зовнішньої політики. ICDS прагне стати найбільш авторитетним регіональним аналітичним центром у сфері досліджень з питань безпеки і оборони в Естонії, а також серед партнерів і союзників.

Програма "Стійка Україна" має на меті впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення даної системи. Програма впроваджується Міжнародним центром оборони та безпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії в рамках програми співпраці в сфері розвитку.

Проект “Посилення стійкості України шляхом розвитку регіонального досвіду з питань безпеки”, у рамках якого проводяться міжсекторальні симуляційні кризові тренування, реалізується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми “Development Cooperation Partnership Program”.