“Стійка Україна” почала працювати з українськими психологами та соціальними працівниками

Естонсько-українська команда програми запустила курс з кризового управління, спілкування та психосоціальної допомоги в кризовому стані

Курс покликаний посилити компетенції та навички спеціалістів, які надають психологічну та соціальну підтримку людям, постраждалим внаслідок російського вторгнення в Україну.

Дмитро Теперік, директор програми, розповів, що в Україні наразі існує попит на таких фахівців. “Тільки-но ми отримали запит від наших партнерів в Україні, що необхідно провести навчання для психологів і соціальних працівників, які надалі працюватимуть із такими вразливими групами, як діти, внутрішньо переміщені особи, ми одразу відреагувати на це”, - прокоментував Дмитро. 

До програми навчання долучилася Кайса Йюпрус-Талі, очільниця Департаменту соціального забезпечення та охорони здоров’я м. Таллінн. Експертка вважає, що іноді і спеціалісти, які працюють із вразливими групами, потребують психологічної допомоги.

“Люди, які візьмуть участь у навчальній програмі, зможуть допомагати не лише переселенцям. Ці фахівці зможуть навчитися допомагати собі персонально, щоб не перегоріти під час роботи”, - вважає Кайса.

Експерти програми вивчили потреби закарпатських психологів і соціальних працівників, які оформили заявки на навчальну програму. На початку травня фахівців чекають тренінги від естонських та українських колег.

Тренінгова програма також передбачатиме участь таких експертів з Естонії та України, як Маті Райдма, фахівця у галузі кризового реагування, Олега Покальчука, соціального та військового психолога, Танеля Мейеля, фахівця з оцінки ризиків криз, надання психологічної підтримки та пастирського піклування, Тармо Ліннуса, старшого капелана пенітенціарної системи Естонії, фахівця із психологічного консультування, Сіммо Саара, спеціаліста з кризової комунікації, Урмаса Коорітца, експерта з матеріально-технічного забезпечення та логістичної підтримки в галузі антикризового управління та інших спеціалістів.

Курс вроваджується за підтримки Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Команда програми “Стійка Україна” планує провести подібну тренінгову програму і в інших областях України, зокрема західних і південних.