Теперік: Україні потрібно вибудовувати електоральну стійкість
Виконавчий директор ICDS і керівник програми «Стійка Україна» Дмитро Теперік взяв участь в міжнародному круглому столі «Втручання Росії в виборчі процеси: загрози і відповіді», як було проведено Комітетом виборців України 17 лютого 2020 року у Києві.
У своєму виступі Дмитро Теперік звернувся до серйозних викликів недосконалої демократії в Україні і перерахував кілька практичних рекомендацій для Центральної виборчої комісії України та присутніх парламентарів з Верховної Ради України.
«Серед безлічі різних видів ворожого впливу зовнішнє втручання у вибори є одним з потужних інструментів, орієнтованих на довгострокову перспективу. Вкрай важливо відстежити його правильно, знайти переконливі докази, а потім зробити точну атрибуцію, після чого повинна статися адекватна відповідь, що в сьогоднішніх реаліях трапляється рідко», - зазначив Дмитро Теперік. «Маніпулюючи виборами в декількох демократичних країнах, Кремль використовує гібридну тактику правдоподібного заперечення, тому що наша нездатність покарати його тільки підсилює почуття вседозволеності.
Немає сумнівів в розмаїтті кремлівських інструментів: втручання може бути спроектовано і підтримано тактично - за допомогою цілеспрямованих кібератак або стратегічно - шляхом включення за допомогою медіа деяких резонуючих питань в політичний порядок денний різних партій і політиків», - додав Теперік.
Дмитро Теперік підкреслив, що електоральна стійкість повинна розглядатися як невід'ємна частина національної безпеки, оскільки вона спрямована на захист демократичних принципів, процесів та інститутів. «Захист виборів - це не просто завдання уряду. Очевидно, що необхідно задіяти все суспільство, а це вимагає розробки загальнонаціональної системи для належної ситуаційної обізнаності та інвестицій в навички уповноважених учасників виборів, включаючи самих виборців. Слабкі сторони і уразливості слід аналізувати не тільки з технічної точки зору, але і з урахуванням принципів інформаційної безпеки і комунікаційних потоків», - уклав Теперік.