Команда ICDS "Стійка Україна" розробила дослідницький інструмент для виявлення комунікаційних прогалин і загроз

Дмитро Теперік, Іво Ююрвее і Григорій Сеньків з команди «Стійка Україна» спільно з приблизно 20 українськими та естонськими експертами розробили під час семінару в Одесі 26-27 січня 2019 дослідний інструмент для виявлення прогалин і загроз у сфері інформаційної, комунікаційної та кібербезпеки.

Основною метою робочої зустрічі було вивчення різних методів дослідження актуальних вразливостей на південному сході України

Дмитро Теперік: «З огляду на географію і існуючу соціальну слабкість, регіональний і місцевий рівні однаково важливі як операційне середовище для виявлення і протидії зловмисним атакам і ворожим впливам проти України як у віртуальному, так і в фізичному просторі».

Експерти з великим професійним досвідом в області інформаційної безпеки, комунікаційної безпеки, прикладної лінгвістики, соціальної психології, релігієзнавства, криптології та кібербезпеки були розділені на три тематичні групи, в яких вони обговорювали різні погляди на вирішення проблем. Пізніше був використаний міждисциплінарний підхід для об'єднання результатів командної роботи.

Команда «Стійка Україна» проведе комплексне дослідження на основі розробленої методології. Дослідження прояснить, які практичні проблеми в галузі інформації, комунікації та кібербезпеки можуть бути вирішені спільно з місцевими партнерами в Україні.

Програма з розвитку співробітництва "Стійка Україна" підтримується Міністерством закордонних справ Естонії. Програма сприяє впровадженню досвіду Естонії щодо розробки всеосяжної моделі компетенцій, пов'язаних зі стратегічної комунікацією, інформаційною та кібербезпекою. Також вона підтримує впровадження реформи децентралізації за допомогою розвитку людського потенціалу в кібербезпеці та інформаційній стійкості.