Презентація дослідження “Стійка Україна” в Генеральному штабі ЗСУ

20 жовтня у Генеральному штабі Збройних Сил України відбулася презентація дослідження “Стійка Україна – крихка мозаїка? Суспільство, медіа, безпека і перспективи”.

Дослідження проведені і презентовані Міжнародним центром оборони та безпеки (ICDS-International Centre for Defence and Security) у межах програми “Стійка Україна”. 

Участь у заході взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каімо Кууск, Аташе з питань оборони Посольства Естонії в Україні полковник Вагур Мурулаід, директор Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS, Естонія) Індрек Каннік та Головнокомандувач ЗС України генерал-лейтенант Валерій Залужний. Також у події взяли участь члени експертної команди програми “Стійка Україна” Дмитро Теперік, керівник програми, експерти програми Юрій Цурко та Юлія Каплан і національной координатор програми Ілля Мірошкін.

Експерти “Стійкої України” дослідили прогалини в інформаційний, комунікативній та цифровій безпеці жителів півдня та сходу України за умов агресивної політики з боку рф, а також питання, які стосуються, зокрема, сприйняття російської збройної агресії та тем, які респонденти вважають конфліктними. Висновки і результати цих досліджень були презентовані військовослужбовцям, діяльність яких безпосередньо пов’язана із взаємодією з громадськістю та аналізом суспільно-політичної ситуації, – офіцерам цивільно-військового співробітництва, зв’язків із громадськістю, стратегічних комунікацій, також представникам Оперативне командування "Південь"/Operational Command “South” та Оперативне командування "Схід".

Ми приділяємо серйозну увагу проблематиці національної стійкості, вивчаємо досвід інших країн у протидії гібридним загрозам, беремо кращі напрацювання експертів і науковців. Надзвичайно важливо розуміти інформаційне і соціальне середовище для ефективного виконання завдань за призначенням і підвищення суспільної довіри до національного війська”, – зазначив Головнокомандувач Збройних Сил України.

Дмитро Теперік, директор програми “Стійка Україна” запевнив, що Збройні сили мають високий рівень суспільної довіри та мають надалі використовувати цей капітал максимально ефективно: “Військовослужбовці Збройних сил України – це комунікатори з надзвичайною довірою до себе. Саме ви маєте доносити громадянам проукраїнську позицію щодо агресії РФ”, - підсумував експерт.

Наприкінці зустрічі Головнокомандувач Збройних Сил України подякував панові Послу Естонської Республіки за непохитну підтримку територіальної цілісності і суверенітету нашої держави, а пану Канніку за системну діяльність з концептуалізації та розвитку стійкості в Україні. Він також висловив вдячність експертам програми “Стійка Україна” за проведену роботу і сьогоднішню презентацію.

Довідково.

Дослідження “Стійка Україна – крихка мозаїка?” проведене протягом 2019–2020 років групою естонських та українських фахівців. Експерти опитали в форматі 30 фокус-груп жителів півдня та сходу України, зокрема таких міст та селищ як Очаків, Миколаїв, Херсон, Скадовськ, Генічеськ, Нова Каховка, Чаплинка, Бердянськ, Мелітополь та Маріуполь. Дослідження містить думки жителів цих міст щодо російської агресії, сприйняття українських військовослужбовців і ветеранів російсько-української війни. Дане дослідження також містить об’ємний аналіз релевантної літератури, опитування профільних експертів та аналіз соціальних мереж шляхом використання великих даних.

Навесні цього року експерти з Естонії та України здійснили соціологічне опитування на тему потенційних конфліктних тем у суспільстві. Дане репрезентативне соціологічне опитування було проведене серед жителів таких міст, як Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Маріуполь, Запоріжжя, Харків, Суми, Херсон, Миколаїв, Одеса та містить думки 3200 респондентів. Це опитування містить відповіді на питання, які стосуються, зокрема сприйняття російської військової агресії на сході України та тем, які респонденти вважають конфліктними. Дане опитування також порушує низку інших питань, зокрема ставлення до держави, рівень стресу, геополітичні погляди населення, тощо.

Міжнародний центр оборони та безпеки (ICDS) є провідним аналітичним центром Естонії та спеціалізується на тематиці оборони, безпеки та зовнішньої політики. ICDS прагне стати найбільш авторитетним регіональним аналітичним центром у сфері досліджень з питань безпеки і оборони в Естонії, а також серед партнерів і союзників.

Програма “Стійка Україна“ має на меті впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення даної системи. Програма впроваджується Міжнародним центром оборони та безпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії в рамках програми співпраці в сфері розвитку.