“Стійка Україна” у співпраці з ГО “Школа Медіапатріотів” готує запуск нового етапу міжсекторальних симуляційних кризових тренувань

Досвід проведення міжсекторальних тренувань-симуляцій у 2022-2023 рр. дозволив визначити, що українці оптимістично оцінюють майбутнє України, бачать можливості для самореалізації у своїй країні, а головне – готові долучатися до проєктів, спрямованих на навчання та обмін досвідом.

Наразі команда працює над оновленням та адаптацією методології міжсекторальних кризових симуляційних тренувань, що раніше була розроблена в рамках програми «Стійка Україна». Концепція міжсекторальних тренувань виокремлює основні принципи громадянської стійкості: комунікацію, координацію та співпрацю, довіру та кредо, а також уміння спільно долати труднощі та перешкоди.

На цьому етапі ми плануємо запустити пілотний робочий напрямок та почати тренувати тренерів: проводити кризові навчання та водночас готувати тренерів, здатних поширювати набутий досвід серед колег у своїх секторах діяльності, проводячи кризові навчання самостійно. Поширення досвіду, набутого учасниками проєкту, сприятиме подальшому посиленню громадянської стійкості, оскільки готовність тренерів до такої діяльності буде одним з критеріїв відбору майбутніх тренерів.

Тренерування допомагають практично відшліфувати навички та вміння стійкості громад, а також синхронізувати їх із ризиками громадянської безпеки.

Зазначимо, що кризові навчання відбудуться у форматі триденних офлайн тренувань у другій половині жовтня 2023 року в Київській області із залученням учасників з Одеської та Дніпропетровської областей.

Найближчим часом буде оголошено про початок набору учасників.

Проєкт реалізується за підтримки Посольства Естонії в Києві.