“Стійка Україна” обговорила плани відновлення України з американськими партнерами

Протягом 13-14 жовтня Дмитро Теперік, виконавчий директор Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS) та директор програми “Стійка Україна”, відвідав Вашингтон, де презентував і обговорив основі результати польових досліджень і рекомендації стосовно потреб України у сфері розвитку.

Такі потреби включають продовження операційної діяльності, громадську безпеку, правоохоронну діяльність, а також підготовку до криз та стратегічні комунікації. 

Під час зустрічі з керівництвом та експертами Інституту миру США Дмитро Теперік виступив із презентацією “Думаючи та плануючи наперед: стійкість України та її відновлення”. Далі  він детальніше зупинився на тому, як вирішити подальші виклики у сфері громадської безпеки та чому в Україні виросте запит на внутрішню безпеку та безпеку населення.  

Заходи посилення стійкості України також обговорювалися на робочій зустрічі з представниками Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США.

“Аналітичні дослідження Міжнародного центру оборони та безпеки щодо стійкості України визначили інструменти для зменшення соціальних вразливостей під час комплексних криз. Ми досліджуємо та просуваємо багатосторонній підхід та спільну відповідальність до формування стійкості в Україні. Як держава-терорист Росія завдає серйозної шкоди цивільній інфраструктурі України та спричиняє суттєві соціальні наслідки, пов’язані з війною, для прийдешніх поколінь. Тож Україна потребує довгострокового планування і подальшої допомоги не тільки у військовій, матеріальній та фінансовій сферах, але й також допомоги і розвитку, які пов’язані з  людським капіталом, включно з його соціально-психологічними виміром”, - констатував Дмитро Теперік

Наразі Міжнародний центр оборони та безпеки (ICDS)/програма “Стійка Україна” разом з американськими партнерами втілює проект "Посилення стійкості України шляхом розвитку регіонального досвіду з питань безпеки”. Ця ініціатива співфінансується Естонським центром міжнародного розвитку (ESTDEV).