Підписано меморандум про співпрацю із Запорізькою ОДА

22 листопада відбулася зустріч представників програми "Стійка Україна" із головою Запорізької ОДА

Виконавчий директор Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS) Дмитро Теперік та координатор програми "Стійка Україна" Ілля Мірошкін провели зустріч із головою Запорізької обласної державної адміністрації Олександром Старухом. Також у зустрічі взяли участь заступник голови ЗОДА Руслан Шиханов та начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Артур Бойко.

Сторони обговорили співпрацю між  Міжнародним центром оборони та безпеки та Запорізькою облдержадміністрацією. А саме консультативну допомогу, яку може надати естонська сторона Запорізькій області в галузі кібербезпеки, інформаційної безпеки та діджиталізації. 

Для нашої області питання безпеки дуже важливе, адже ми безпосередньо межуємо із Донецькою областю, а також маємо спільний кордон складного гібридного типу по Азовському узбережжю з Росією.  Тому питанням безпеки в області приділяється чимало уваги. Зокрема, й інформаційній безпеці. Отримання інформації - це на сьогодні одна з базових потреб для людей, без інформації ми не уявляємо свого повсякденного життя. Тож інформація має бути достовірною і не дестабілізувати настрої у суспільстві. Естонія має чудові напрацювання в IT сфері, цифровізації та кібербезпеці, тому ми із задоволенням візьмемо на озброєння ваш досвід, - відзначив голова ЗОДА Олександр Старух

Як розповів Дмитро Теперік, ICDS провів аналітичне дослідження у Запорізькій області та проаналізували, які загрози турбують жителів регіону. За результатами цього дослідження Міжнародний центр оборони та безпеки створив поради для модерування інформаційного простору Запорізької області. Естонська сторона хоче провести у Запоріжжі міжсекторальні навчання для громадських експертів, журналістів та представників силового  блоку. А також готова прийняти для навчання делегацію фахівців тих відомств, які відповідають за напрям інформаційної безпеки в регіоні. 

За результатами зустрічі, сторони підписали Меморандум про співпрацю Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS )  в рамках естонсько-української програми "Стійка Україна" з Запорізькою обласної державної адміністрації. Згідно Меморандуму, сторони мають намір розвивати всебічне співробітництво та розглядають можливість спільної реалізації заходів з впровадження навичок та компетенцій, пов’язаних з комунікацією, інформаційною та кібербезпекою. Зокрема, підвищення рівня інформаційної безпеки в Запорізькій області шляхом проведення дослідницьких та навчальних заходів.

Проект симуляційних кризових навчань у регіонах реалізовується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми "Development Cooperation Partnership Program".