Програма “Стійка Україна” організувала психологічний тренінг в Ізмаїлі

Тренінг провів Олег Покальчук, військовий та соціальний психолог, провідний експерт програми

15 листопада 2021 року експерти програми провели практичний тренінг “Основи психологічної стійкості в умовах кризи” для практикуючих психологів, студентів і викладачів ізмаїльських учбових закладів, зокрема Ізмаїльського державного університету та Придунайської філії Міжнародної академії управління персоналом.

Як зазначив Дмитро Теперік, директор програми, національна стійкість є надзвичайно корисним концептом, натомість залежить від наявності практичних навичок і компетенцій. “Наш підхід - суто практичний. Ми не лише проводимо дослідження, а впроваджуємо на їх основі практичні кроки для посилення стійкості в різних куточках України, ділячись, як естонським, так і українським досвідом." 

У ході тренінгу Олег Покальчук поділився своїм досвідом щодо методів надання екстреної психологічної допомоги при травматичних та кризових станах.

“Полегшити психологічну реабілітацію можуть увага та, як не дивно, звичайні обійми. Вкрай важлива адресна соціально-психологічна допомога. І, я би навіть так сказав, “обнімашки”. Відчуття тепла та захищеності — дуже важливе, адже в результаті посттравматичного стресу людина певною мірою стає схожою на дитину”, — зазначає психолог. Крім цього, тим, хто пройшов війну, обов’язково потрібно дати можливість виговоритися, - зазначив Олег Покальчук.

Експерти програми продовжують досліджувати стійкість півдня та сходу, а також проводити навчальні активності.

Нагадуємо, програма "Стійка Україна" має на меті впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення даної системи. Дана програма впроваджується Міжнародним Центром Оборони та Безпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії у межах програми співпраці в галузі розвитку.