Розпочато співпрацю із Сумською ОДА

Міжнародний центр оброни та безпеки (ICDS) підписав меморандум із Сумською облдержадміністрацією

Сторони мають намір розвивати всебічне співробітництво та розглядають можливість спільної реалізації заходів в рамках програми "Стійка Україна" із впровадження навичок та компетенцій, пов’язаних з інформаційною безпекою, кризовими комунікаціями 

"Сумщина – це не лише форпост на кордоні з агресором. Це приваблива область для залучення інвестицій, – розповів голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький у розмові з директором Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS) Дмитром Теперіком– Для ефективної співпраці в різних напрямках у нас є навчальні центри, промислові майданчики, досвід організації дуальної освіти. Ми можемо досить швидко налагодити підготовку кадрів для будь-якого виробництва, надати промислові потужності з усіма необхідними комунікаціями та інфраструктурою".

Також голова облдержадміністрації запропонував можливість співпраці у реалізації спільних проектів в оборонній, інформаційній та інших сферах, обміну досвідом у науковій, навчальній, культурній, туристичній галузях, експертної підтримки в розробці Стратегії розвитку Сумської області, в кризових комунікаціях.

Дмитро Теперік розповів Дмитру Живицькому, що це вже четвертий його візит на Сумщину. Раніше Міжнародний центр оборони та безпеки (Естонія) співпрацював з Сумським  державним університетом, журналістами та громадськістю. А сьогодні він вперше зустрічається з обласною владою задля спільної реалізації заходів у рамках програми "Стійка Україна".

"Програма включає в себе проведення міжсекторальних кризових навчань, які пов’язані з національною стійкістю у розрізі інформаційної безпеки, кризової та стратегічної комунікації, що відбудуться у восьми містах України, в тому числі й в Сумах. Узагальнені результати навчань будуть представлені на загальнонаціональному рівні", – розповів він.

У межах Меморандуму сторони домовились спільно діяти щодо наступних напрямків співробітництва:

- підвищення рівня інформаційної безпеки в Сумській області шляхом проведення дослідницьких та навчальних заходів (тренінгів, хакатонів, семінарів);

- залучення до навчальних програм представників структурних підрозділів Сумської облдержадміністрації за узгодженими сторонами напрямками;

- участь у можливих навчальних візитах в рамках, передбачених Програмою, тощо.

Також директор Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS) готовий комунікувати і щодо впровадження інших програм в рамках україно-екстонської дружби на Сумщині, в тому числі програми щодо підтримки жінок-підприємців, організованої Міністерством закордонних справ Естонії.

"Ми підтримуємо Україну на міжнародному рівні, і можемо бути посередниками між вами й естонськими компаніями щодо налагодження комунікації", – наголосив Дмитро Теперік.

Нагадуємо, програма «Стійка Україна» має на меті впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення даної системи. Дана програма впроваджується Міжнародним Центром Оборони та Безпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії у межах програми співпраці в сфері розвитку.

Проект реалізовується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми «Development Cooperation Partnership Program».