Миколаїв долучається до естонсько-української програми "Стійка Україна"

Миколаїв братиме участь у проєкті симуляційних кризових навчань. Проєкт передбачає проведення навчань, які пов’язані із національною стійкістю, інформаційною безпекою, кризовою та стратегічною комунікацією.

Про це стало відомо, 6 липня, під час наради за участі першого заступника міського голови Віталія Лукова, віцемера Юрія Степанця, директорки департаменту міського голови Юлії Литвинової, начальника відділу з організації оборонної та мобілізаційної роботи і взаємодії з правоохоронними органами Ігоря Онішенка, а також виконавчого директора Міжнародного центру безпеки  та оборони (ICDS) Дмитра Теперіка, координатора програми "Стійка Україна" Іллі Мірошкіна

Програма передбачає здійснення комплексу заходів щодо підвищення кібербезпеки Миколаєва, покращення якості комунікаційної стратегії. 

Під час обговорення Віталій Луков зазначив, що в інформаційний вік дуже важливо критично мислити та вміти розпізнавати фейки.  

- Такі проєкти необхідні. У суспільства має бути стійкий імунітет до потоків дезінформації, які  у підсумку впливають на дії та поведінку, - сказав Віталій Луков. – На жаль, сьогодні можна спостерігати, що люди далеко на завжди критично сприймають інформацію.

Ілля Мірошкін  зазначив, що кризові навчання відбуватимуться у межах програми "Стійка Україна" у 8 містах. До них залучать по 20 учасників від кожної міста. 

- Для підвищення стійкості суспільства підготовлять відповідні сценарії. Їх будуть відігравати у форматі гри. Серед учасників проєкту –  представники влади, засобів масової інформації, громадського суспільства, - повідомив Ілля Мірошкін. – Головною метою навчань є формування навичок кризової та стратегічної комунікації.

Командою програми «Стійка Україна» буде розроблено 8 унікальних сценаріїв. Для кожної області буде запропонований власний сценарій подій, який потребує вирішення. 

- Загальним буде лише спрямованість. А змістовна, тематична частина буде унікальною, - сказав Ілля Мірошкін.

Проєкт симуляційних кризових навчань у Миколаєві планують втілити у життя цього року.

Нагадуємо, програма "Стійка Україна" має на меті впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення даної системи. Дана програма впроваджується Міжнародним Центром Оборони та Безпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії у межах програми співпраці в сфері розвитку.

Проект реалізовується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми "Development Cooperation Partnership Program".