Запоріжжя долучиться до естонсько-української програми "Стійка Україна" задля участі в симуляційних кризових навчаннях

Представники програми Дмитро Теперік та Ілля Мірошкін зустрілися із заступником голови Запорізької ОДА Русланом Шихановим

Міжнародні фахівці працюватимуть  у 8 містах України - Маріуполі, Сумах, Херсоні, Миколаєві, Харкові, Дніпрі, Одесі та Запоріжжі. Учасники міжсекторальних навчань здобудуть навички, як вирізняти та оперативно реагувати на фейкові новини, військові та інфраструктурні кризи та злагоджено діяти у разі надзвичайних ситуацій.

"На сьогодні Україна, як ніколи, потребує посилення та розвитку інформаційної безпеки. До проєкту важливо залучити громади, студентів та викладачів вузів, що спеціалізуються у сфері безпеки та міжнародних відносин", -  наголосив Руслан Шиханов.

Як розповів директор програми "Стійка Україна" Дмитро Теперік, вона реалізується з 2016 року та включає в себе проведення кризових навчань. В подальшому у цільових регіонах планується проведення відкритих дискусій з метою залучення ширшої аудиторії в процес обговорення та впровадження концепції соціальної стійкості на місцевому рівні. Узагальнені результати навчань та дискусій будуть представлені на загальнонаціональному рівні.

Нагадуємо, програма "Стійка Україна" має на меті впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення даної системи. Дана програма впроваджується Міжнародним Центром Оборони та Безпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії у межах програми співпраці в сфері розвитку.

Проект реалізовується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми "Development Cooperation Partnership Program".