ICDS провів в Сумах дискусію про балтійський та український досвід посилення національної стійкості

14 травня 2019 в Сумському державному університеті пройшла відкрита дискусія "Зміцнення національної стійкості: балтійський досвід і українські реалії".

Зі студентами, викладачами, журналістами і громадськими діячами міста спілкувалися посол Естонії в Україні Герт Антсу, посол Литви в Україні Маріус Януконіс, посол Латвії в Україні Юріс Пойканс, а також виконавчий директор ICDS Дмитро Теперік, який представив програму "Стійка Україна". На думку якого, національна стійкість будується саме в регіонах, а одним з її джерел є, в тому числі, громадянське суспільство.

У свою чергу, посол Естонії в Україні Герт Антсу звернув увагу на те, що в Україні набагато більше реальних загроз, ніж в Естонії: "В Україні, наприклад, кібератаки відбуваються зараз на більш серйозному рівні, ніж в Естонії," - заявив він.

Учасники дискусії обмінялися думками щодо факторів, які впливають на здатність нації до відновлення, адаптації, функціонування та позитивного розвитку в умовах кризових ситуацій, а також ознайомилися з досвідом балтійських країн щодо формування громадської довіри до державних інституцій, зовнішньополітичного курсу країни, розвитку медіаграмотності як складової інформаційної безпеки. Участь у заході взяли понад 100 учасників.