Дмитро Теперік: "Ситуаційна обізнаність - важлива частина національної стійкості"

Команда програми «Стійка Україна» продовжує проводити глибинне дослідження на південному сході України. З 20 по 25 травня 2019 відбувся другий етап практичного дослідження, яке спрямоване на вивчення стану комунікаційної, інформаційної та кібербезпеки в регіонах України.

Цього разу команда програми "Стійка Україна" охопила Миколаївську і Херсонську області, які знаходяться в південній частині України. Команда відвідала сім населених пунктів - Очаків, Миколаїв, Херсон, Скадовськ, Чаплинку, Генічеськ і Нову Каховку. Подолавши понад 1000 кілометрів за шість днів, дослідники провели 15 анонімних фокус-груп, в ході яких опитали близько 100 представників різних соціальних і професійних груп: суспільно активних городян; біженців, які залишили захоплений Крим і зону бойових дій на Донбасі; представників етнічних і релігійних меншин, співробітників спеціальних підрозділів місцевих державних установ, правоохоронного і військового секторів.

"Зміцнення національної стійкості базується на перевірених фактах і адекватних знаннях, а це значить, що ситуаційна обізнаність грає в цьому процесі критично важливу роль", - заявив Дмитро Теперік, виконавчий директор ICDS і керівник програми «Стійка Україна».

В ході проведення фокус-груп жителі південного сходу України неодноразово позитивно висловилися про дружню допомогу. "В Україні високий рівень поваги до Естонії, в тому числі завдяки підтримці, яку Ваша країна надає Україні", - висловився один з респондентів у Херсонській області.