«Стійка Україна» реалізувала триденний тренінг «Train the trainers» для представників і представниць з Дніпропетровської та Одеської областей

27-29 жовтня 2023 року відбувся перший експериментальний триденний тренінг «Train the trainers» для представників і представниць з Дніпропетровської та Одеської областей, реалізований командою естонсько-української програми «Стійка Україна» в партнерстві з ГО «Школа Медіапатріотів» та за підтримки Посольства Естонії в Києві.

Стратегічна мета цього заходу полягала в підготовці майбутніх тренерів, здатних поширювати набутий досвід серед колег у своїх напрямках діяльності, та самостійне проведення ними міжсекторальних кризових навчань з метою посилення громадянської стійкості в українських громадах.

В проєкті взяли участь 16 учасників з двох областей, що представляли різні сектори в своїх регіонах, а саме: органи державного управління та місцевого самоврядування, служби цивільного захисту населення, медіа та бізнес, громадські, молодіжні, волонтерські та благодійні організації, а також освітні установи.

Перший день тренінгу був присвячений знайомству учасників зі своїми колегами, командою організаторів та експертами, введенням в теоретичні основи стійкості та кризового менеджменту, а також ознайомленням з форматом проведення групових симуляцій.

На урочисту церемонію відкриття завітала Посолка Естонської Республіки в Україні Аннелі Кольк, яка привітала учасників з початком нового проєкту, виразила захват щодо стійкості, яку зараз щоденно виявляють українці, а також наголосила, що двері Посольства Естонії відчинені 24/7 для надання допомоги.

Після закінчення церемонії директор програми «Стійка Україна» Дмитро Теперик і експерти Андрій Загородський та Олег Покальчук провели для учасників екскурс в загальну теорію стійкості спільнот та громад України, а також ознайомили їх з базовими характеристиками кризового менеджменту. Після цього учасники були розподілені за принципом секторального балансу на дві групи для проведення першої (ознайомчої) симуляційної сесії. Кожній групі було запропоновано «стати» представниками консультативно-дорадчого органу умовного регіону, що має власні характеристики, ресурси та умови існування. Від експертів проєкту учасники отримували «завдання» — кризові ситуації, які зачіпали ту чи іншу сферу суспільного життя їхнього регіону, і як представники консультативно-дорадчого органу цієї громади мали запропонувати власний сценарій виходу з кожної кризової ситуації з найменшими репутаційними та ресурсними втратами.

Наступний день розпочався з обговорення результатів першої експериментальної симуляції та  воркшопа від естонських експертів Маті Райдма, Кайси Йюпрус-Талі та Вадима Іванова, в якому спікери ознайомили учасників з концепцією громадянської стійкості, а також презентували кейси роботи в кризових та надзвичайних ситуаціях, які були реалізовані командою «Стійкої України» на міжнародному рівні. Після цього учасники були поділені на команди сценаристів та фасилітаторів, де під керівництвом Іри Рябоштан, Ігоря Тридуба та Дмитра Кузнєцова вивчали базові поняття, алгоритми та принципи сценарного прогнозування й фасилітації, а також можливості їх застосування у власній професійній діяльності. Закінчивши цей слот та об’єднавшись у групи за регіональним принципом, учасники обмінялися досвідом попередніх командних робот та на його основі напрацювали спільну стратегію взаємодії в своїх регіонах. 

Завершальний день був присвячений презентаціями результатів напрацювань в групах, сформованих за регіональним принципом, а також обговоренню подальшої можливості учасників та учасниць розвиватися в якості тренерів в межах програми «Стійка Україна».

Після підбиття загальних підсумків розпочалась урочиста церемонія закриття, на якій учасникам були вручені сертифікати про проходження навчань. Одним із гостей останнього дня проєкту «Train the trainers» став також заступник посолки Естонії в Україні Вагур Соосаар, який від імені Посольства висловив підтримку учасникам та проєкту в цілому, а також підкреслив героїчність українців у щоденній боротьбі з кризами. Після неформального спілкування за обідом проєкт офіційно завершився.