Симуляційні кризові навчання продовжуються!

Цього разу представники програми “Стійка Україна” завітали до Дніпра. У навчаннях взяли участь близько 20 місцевих учасників.

31 січня - 1 лютого 2022 р. співробітники Дніпропетровської обласної державної адміністрації, національної та патрульної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України, медіа та лідери суспільної думки працювали над вирішенням інфо-кризи на регіональному рівні. 

Головне завдання симуляційних кризових навчань - це посилення горизонтальних зв’язків між державним, силовим і цивільним секторами, адже саме взаємна довіра та готовність співпрацювати злагоджено є запорукою стійкості громади. 

Прес-офіцер Державної служби з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області Євгенія Дудка поділилася, що участь в цих навчаннях дає можливість покращити взаємодію з іншими сторонами у випадку реальних кризових ситуацій.

“Протягом двох днів я брала участь у симуляційних кризових навчаннях. Для мене, як представника Служби порятунку і як для громадянина України - це важлива можливість здобути нові знання та навички. Дуже дякую за запрошення, за якість проведення навчань, за можливість отримати нові знайомства з журналістами та колегами з інших служб. Це наш шанс на покращення взаємодії у кризових ситуаціях. Сподіваюся на подальші цікаві активності в майбутньому”, - зазначила учасниця.

На думку Катерини Охотник, головної редакторки сайту 056.ua, ці навчання стануть у нагоді в подальшій роботі журналістів.

“Два дні симуляційних кризових навчаннях у Дніпрі були насиченими і корисними. Багато аспектів, які пропрацьовувалися у процесі гри стануть у нагоді для професійної діяльності на посаді головного редактора. Звісно, краще не стикатися з кризами, але до них необхідно бути готовими і мати розуміння щодо алгоритму дій. Гарна організація і пропрацьований сценарій дозволив кожному учаснику розкритися і відпрацювати навички командної праці. Взагалі, досить вдалий підбір учасників, який дозволив у форматі гри налагодити контакти з структурами, які щоденно працюють з надзвичайними ситуаціями і не тільки”, - висловилася Катерина. 

Вже в березні такі навчання відбудуться в Запоріжжі та Маріуполі, а до літа 2022 року експерти програми відвідають Миколаїв, Херсон, Одесу та Харків

Довідково:

Міжнародний центр оборони та безпеки (ICDS) є провідним аналітичним центром в Естонії та спеціалізується на тематиці оборони, безпеки та зовнішньої політики. ICDS прагне стати найбільш авторитетним регіональним аналітичним центром у сфері досліджень з питань безпеки і оборони в Естонії, а також серед партнерів і союзників.

Програма "Стійка Україна" має на меті впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення даної системи. Програма впроваджується Міжнародним центром оборони та безпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії в рамках програми співпраці в сфері розвитку.

Проект реалізовується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми “Development Cooperation Partnership Program”.